Trajtime Fytyre

1.Trajtim i personalizuar Sothys ✅

40 min– 4000 leke

Nje trajtim i pershtatshem per te gjitha llojet e lekurave me nje perzgjedhje te personalizuar te produkteve Sothys do tju japin nje lekure te shendetshme dhe plot jete.

2.Trajtimi i plote me pastrim te thelle ✅

60-90 min – 4500 leke

Nje trajtim i domosdoshem per te gjitha llojet e lekurave, i projektuar per te patur nje lekure te shendetshme dhe te pastert. Produktet Sothys zgjidhen per te permbushur nevojat e cdo lloj lekure. Pas pastrimit te thelle trajtimi ndiqet nga ampula qetesuese, maska pastruese dhe nje masazh relaksues per fytyren i cili ndihmon ne lehtesimin e stresit dhe krijon nje ndjenje mireqenieje.

3.Men’s Essential ✅

50 min – 7500 leke

Nje trajtim i krijuar per te permbushur nevojat e lekures se meshkujve, ky trajtim enegjizues me pastrim te thelle i cili kombinon gurret vullkanik per te detoksikuar lekuren dhe acidin hyaluronik qe fytyra te duket me e plote. Ky trajtim shoqerohet me masazh koke, dekolteje dhe qafe per t’ju dhuruar nje relaksim te menjehershem.

4.Eye Contour Multi-Action Treatment✅

30min – 3000 leke

Nje trajtim freskues dhe anti-rrudhe trajton problemet e zonës rreth syve. Vitamina dhe serumi i pasuruar me acid Hyaluronic shoqërohet me një masazh delikat ku përdoren lugë të ftohta prej porcelani. Ky trajtim lehtëson menjëhere sytë e lodhur dhe të tensionuar dhe ndihmon në përmirësimin e dukjes së rratheve të errët. E ndjekur nga nje maskë xhel e ftohte e cila pakëson enjtjet rreth syve dhe sigurojnë një efekt të menjëhershëm lifting.

5.Correcting Facial ✅

Nje trajtim specifik per lekurat e yndyrshme, problematike me akne dhe njolla. Formulat e koncentruara qe permbajne tea trea oil, vajrat esencial sherues, acidin glycolic dhe salicilik ofrojne benefite te shumefishta per te reduktuar yndyren e tepert, largimin e papastertive, eksfoljimin, zbutjen dhe balancimin e lekures. Maska qetesuese dhe freskuese per pastrim te thelle te poreve do tju dhuroje nje lekure te qetesuar dhe permiresime te dukshme qe pas seances se pare.

6.Peeling resurfacant ✅

Një trajtim detoksifikues dhe oksigjenues për të përsosur strukturën e lëkurës tuaj dhe për të rikthyer një shkëlqim të shëndetshëm. Një lulëzim i dyfishtë i fuqishëm dhe efektiv duke përdorur kristale rubini dhe safir gjysmë të çmuar së bashku me një permbajtje te vogel te acidit glycolic dhe salicylic , i plotësuar nga një maskë oksigjenuese  për nje lekure të lemuar dhe të shndritshme.

7.rajtimi me frutat e stines ✅

Ashtu si natyra, lëkura ndryshon me ritmet e stinëve. Në mënyrë që të plotesoje gjithe nevojat e lëkurës,  Sothys prezanton dy trajtime Sezonale në Viti. Frymëzuar nga pasuria e natyrës, çdo koleksion i kujdesit sezonal kombinon një koktej me përbërës aktivë organik dhe aromat e paharrueshme për të krijuar një ambient të përsosur në harmoni me natyrën.

8.Hyaluronic ✅

Trajtimi luksoz me Acid Hyaluronik Triple, është krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat e hidratimit te të gjitha llojet e lëkurave! Trajtimi ka një protokoll të veçantë gjashtëfazor, me teknikat ekskluzive të modelimit Digi-Estétique dhe gjeneratën më të fundit të përbërësve aktiv