Hammam

  1. Rituali tradicional i hammamit.    60’ 5500 leke Tradita e Banjos Turke shtrihet shume larg, perpara se Turqit te arrinin ne Anadoll. Me kalimin e shekujve kjo tradite u modifikua nga Banja Romake, duke u bere nje ritual tradicional Turk.  Ngrohja graduale e trupit nen nje temperature qe arrin 40 C, me ujra te ngrohte dhe te ftohte qe rrjedhin pambarimisht, zbut lekuren dhe hap poret, duke i len vend eksfolimit te lekures.  Nepermjet eksfoljimit qelizat e vdekura largohen duke bere qe lekura te pastrohet terresisht. I ndjekur ky proces me nje masazh relaksues me shkume sapuni turk. Masazhi me shkume  dhe aroma klasike e sapunit do  t’ju siguroje nje ndjenje te paqte.
  2. Deluxe hammam -120’ / 7500 leke  ndersa jeni te shtrire ne pllaken e ngrohte prej mermeri, nen nje drite te lehte dhe ne mesin e tingujve te ujit qetesues,  perjetoni trajtimin me luksoz te hammamit. Ky trajtim perfshine eksfolimin e lekures me dorezen tradicionale te hammamit (Kese’), masazhin relaksues me shkume sapuni Turk, larjen e flokeve me uje petalesh trendafili dhe se fundmi 30 minuta masazh relaksues me gjalp organik Velur. Ky trajtim i cili zgjat dy ore do tju lene nje ndjenje te vertete te rilindjes.
  3. Peeling Trupi ne Hammam– 30’ 2800 leke

    Eksfolimi me dorezen tradicionale (Kese) eshte  trajtimi i pare i hammamit Turk, ky proces pastron lekuren nga qelizat e vdekura, detoksifikon trupin duke ju lene nje lekure terresisht te pastert dhe me shkelqim.

Masazhi me shkume 30’- 3500 leke

Maske luksoze eukaliptus ne hammam- 20 min 2500 leke