Trajtime Fytyre

Maskë Fytyre Ushqyese pas Hammamit Turk

900 L / 8.5 €

site icon

Radiofrekuencë për fytyrën

Radiofrekuenca është një metodë joinvazive, e cila aktivizon eko-sistemin e lëkurës.

Valët elektromagnetike depërtojnë në shtresat më të thella të lëkurës duke nxitur prodhimin e kolagjenit dhe te elastinës.

20'

3300 L / 31 €

site icon

Trajtim i Konturit të Syve

Nje trajtim freskues dhe anti-rrudhë trajton problemet e zonës rreth syve. Vitamina dhe serumi i pasuruar me acid Hyaluronic shoqërohet me një masazh delikat ku përdoren lugë të ftohta prej porcelani.

Ky trajtim lehtëson menjëhere sytë e lodhur dhe të tensionuar dhe ndihmon në përmirësimin e dukjes së rratheve
të errët.

E ndjekur nga nje maskë xhel e ftohte e cila pakëson enjtjet rreth syve dhe sigurojnë një efekt të menjëhershëm lifting.

30'

3500 L / 33 €

site icon

Trajtim Fytyre Prenatal

Ky trajtim është krijuar posaçërisht për gratë shtatzëna. Një trajtim fytre ushqyes për të rritur vitalitetin dhe freskuar lëkurën.

50'

4500 L / 35 €

site icon

Trajtim Fytyre i Personalizuar SOTHYS

Ky trajtim personalizohet sipas llojit të lëkurës së fytyrës suaj me produkte nga kompania e mirënjohur Sothys.

40'

5000 L / 48 €

site icon

Trajtim i Plotë dhe Pastrim i Thellë Fytyre

Një trajtim i domosdoshëm për të gjitha llojet e lëkurave, i projektuar për të patur një lëkure të shëndetshme dhe të pastërt.

Produktet Sothys zgjidhen për të përmbushur nevojat e cdo lloj lëkure. Pas pastrimit të thellë trajtimi ndiqet nga ampula qetësuese, maska pastruese dhe një masazh relaksues për fytyrën i cili ndihmon në lehtësimin e stresit dhe krijon një ndjenjë mirëqënieje.

60-90'

6500 L / 62 €

site icon

Trajtim Fytyre Ushqyes “ Elements of Nature”

Ky trajtim promovon fyqinë e natyrës për një lëkurë të gjithanshmë të kujdesur bukur.

Epigrani i marrë nga gruri, është në zemër të këtij trajtimi dhe kombinon natyralitetin, traditën dhe gjeneatën më të fundit te perberesve aktiv

60'

6700 L / 64 €

site icon

Trajtim Oksigjenues me Frutat e Stinës

Ashtu si natyra, lëkura ndryshon me ritmet e stinëve. Në mënyrë që të plotesoje gjithe nevojat e lëkurës, Sothys prezanton dy trajtime Sezonale në Viti.

Frymëzuar nga pasuria e natyrës, çdo koleksion i kujdesit sezonal kombinon një koktej me përbërës aktivë organik dhe aromat e paharrueshme për të krijuar një ambient të përsosur në harmoni me natyrën.

60'

6700 L / 64 €

site icon

Trajtim Fytyre për Aknet (Correcting)

Një trajtim specifik për lëkurat e yndyrshme, problematike me akne dhe njolla.

Formulat e koncentruara që përmbajne tea trea oil, vajrat esencial shërues, acidin glycolic dhe salicilik ofrojnë benefite të shumëfishta për të reduktuar yndyrën e tepërt, largimin e papastërtive, eksfoljimin, zbutjen dhe balancimin e lëkurës.

Maska qetësuese dhe freskuese për pastrim të thellë të poreve do t’ju dhurojë një lëkurë të qetësuar dhe përmirësime të dukshme që pas seancës së pare.

50'

6000 L / 57 €

site icon

Peeling Paramedical me acid Glikolik

Një trajtim detoksifikues dhe oksigjenues për të përsosur strukturën e lëkurës tuaj dhe për të rikthyer një shkëlqim të shëndetshëm.

Një lulëzim i dyfishtë i fuqishëm dhe efektiv duke përdorur kristale rubini dhe safir gjysmë të çmuar së bashku me një permbajtje te vogel te acidit glycolic dhe salicylic , i plotësuar nga një maskë oksigjenuese për nje lekure të lemuar dhe të shndritshme.

50'

6700 L / 64 €

site icon

Men’s Essentials

Një trajtim i krijuar për të përmbushur nevojat e lëkurës së meshkujve, ky trajtim enegjizues me pastrim të thellë i cili kombinon gurët vullkanik për të detoksikuar lëkuren dhe acidin hyaluronik që fytyra të duket më e plotë.

Ky trajtim shoqërohet me masazh koke, dekolteje dhe qafe për t’ju dhuruar një relaksim të menjëhershëm.

60'

7500 L / 72 €

site icon

Trajtim Fytyre Intensive me Acid Hyaluronik

Trajtimi luksoz me Acid Hyaluronik Triple, është krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat e hidratimit te të gjitha llojet e lëkurave!

Trajtimi ka një protokoll të veçantë gjashtëfazor, me teknikat ekskluzive të modelimit Digi-Estétique dhe gjeneratën më të fundit të përbërësve aktiv.

70'

8500 L / 81 €

site icon

Trajtim Fytyre Rinues Jenuesse

Trajtimi Intensiv i Rinisë nga Sothys. Me programin Tri-Complex, tre përbërësit aktive Safran-Sophora-Peptide aktivizojnë genet, që kanë lidhje me rigjenerimin e lëkurës.

Pesë teknika të ndryshme përdoren gjatë trajtimit, ku vëmendje maksimale i jepet vijave dhe rrudhave në lëkurë. Një trajtim, i cili mbron lëkurën duke luftuar plakjen kronologjike të saj. Në vetëm tre seanca lëkura do të duket 6 vite më e re!

80'

9500 L / 91 €

site icon

Trajtim Fytyre Anti-Age “Performance 3D”

Një trajtim intensiv i cili kombinon nivelet më të larta të gjeneratës më të fundit në trajtimet joinvazive të lëkurës, me një përqëndrim të lartë të përbërësve aktiv, përmirëson dukshëm pamjen e lëkurës në 3 dimensione.

Që në seancën e parë do t’ju sigurojë një përvojë dhe rezultate të pakrahasueshme. Trajtim ideal edhe për burrat. Dr.Grandel – In love with perfection.

80'

10000 L / 95 €

site icon

Trajtim Fytyre Detox, Antipollution

Një trajtim intensiv i cili i jep lëkurës një burim energjie duke e mbrojtur nga efektet e dëmshme të stersit mjedisor.

Fuqia e tre përbërësve aktiv eldeberry, rrënjët e xhinsengut siberian dhe peptideve do ti japin lëkurës një pamje të qetë, plot energji dhe shkëlqim.

75'

11000 L / 105 €

site icon

Trajtim Fytyre Luksoz me Ar 24 Karat

Ari është sekreti i çmuar i një lëkure që qëndron e re, e shëndetshme, e lëmuar dhe radiante.

Mrekullitë e arta të 24K Pure Gold Face Treatment:

  • Redukton linjat e lehta dhe rrudhat
  • Zhduk spotet e errëta të lëkurës
  • Rigjeneron qelizat e lëkurës
  • Trajton inflamacionin dhe forcon lidhjen qelizore
  • Parandalon plakjen e parakohshme
  • – Rrit elasticitetin
  • Hidraton dhe i jep shkëlqim të pasur lëkurës.

70'

13000 L / 120 €

site icon

Trajtim Luksoz Anti-Age Secret 128 by Sothys

Një trajtim i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave me një përzgjedhje të personalizuar të produkteve Sothys do tju japin një lëkurë të shëndetshme dhe plot jetë.

120'

15500 L / 148 €